‌یکی از اشتباهات رایج کنکوری ها عدم توجه اون ها به کیفیت ساعت مطالعشون هست 😐


برای مثال دانش آموزی ساعت مطالعه ی فوق العاده ای داره اما نتیجه ای که میگیره مساوی با فردی هست که زمان کمتری از روز رو صرف مطالعه کرده.

خیلی از اوقات این امر برمیگرده به اینکه ساعت مطالعه ی فرد اول خالص و مفید نبوده و مثلا همزمان حواسش به گوشی بوده.🤦‍♀
همزمان حواسش به تی وی بوده.همزمان به آینده و گذشته فکر کرده.همزمان با خانواده مکالمه داشته و یا مسائلی از این قبیل.و اگر فرضا قرار باشه ساعت مطالعه ی خالص اون فرد رو حساب کنیم سه چهار ساعت کمتر از اون چیزی هست که ثبت شده.

این مسأله رو جدی بگیرید چون ساعت مطالعه های بالا با ناخالصی زیاد میتونه در دراز مدت انگیزه و اعتماد بنفس فرد رو بگیره و اونو خسته کنه.
در اینکه زمان و تایمی که صرف مطالعه می کنید یه مسئله ی خیلی مهم در موفقیت شماست شکی نیست؛اما مراقب باشید که کیفیت مطالعتون رو قربانی بالابردن زمان نکنید.
تلاش کنید که موقع مطالعه ارتباطتون با عوامل جانبی و محیطی به حداقل خودش برسه و همینطور تمرین کنید که بتونید کنترل بیشتری بر ذهن و تمرکزتون داشته باشید و برای این کار می تونید مثلا زمان مطالعه گوشی رو آف کنید یا اونو به صورت سایلنت در یه جای دور نسبت به میز مطالعه قرار بدید مثلا بذارین تو کمد و درشو ببندید 😱و می تونید به خانواده بگید که خیلی از مسائلی که اورژانسی نیستن رو در تایم های استراحت باهاتون در میون بذارن و در تایم مطالعه مکالمه ای با اطرافیان نداشته باشید و...

پس از امروز تمرین کنید که وقتی درس می خونید، فقط درس بخونید💪

kaf