تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
انجمن آزاد کنکوری ها + مشاوره ، جزوه فیلم آموزشی ، برنامه ریزی ، باور و انگیزشی راه کنکور با تاپ کنکویز


-از چه سالی به کانون آمدید؟

از سال 93 به مدت سه سال


در خانواده تان   افراد دیگری هم عضو کانون  بوده اند ؟

بله ، برادرم هادی که مثل خودم نابینا می باشد 3 سال عضو کانون بوده است  و در کنکور سال 92 رتبه 741 رشته انسانی را کسب کرد و از دانشگاه تبریز در رشته حقوق فارغ التحصیل شده و در حال حاضر مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد . 


- شغل پدر و مادرتان چیست؟

پدرم قالیباف بود که او را در سال 91 از دست داده ایم و مادرم خانه دار است .


-پیوستگی و هماهنگی با برنامه راهبردی کانون چه میزان برایتان مهم بود؟

برنامه کانون اولویت اول من بود و همیشه با برنامه راهبردی پیش می رفتم .


کنکور نابینایان به چه صورتی برگزار می شود ؟

 در کنکور برایشان  منشی داده می شود و دفترچه بصورت خط بریل می باشد و داوطلب بصورت ذهنی جواب ها رایافته و به منشی اعلام می کند و ایشان وارد پاسخبرگ می نماید .

-روش مطالعه شما چگونه بود؟

یک دور کتاب درسی را می خواندم و بلافاصله تست می زدم و در دروس حفظی فردای مطالعه تست می زدم البته منظورم از خواند گوش دادن به فایل صوتی است و مرور می کردم . البته کتاب تستی ما نیز به صورت صوتی بود یعنی فایل صوتی  و برای اینکه جواب را بدهم مجبور بودم هر لحظه ‍CD  را STOP  کرده و بصورت ذهنی پاسخ دهم  و دوباره به ادامه فایل صوتی گوش دهم . لازم به ذکر است بگویم که فرمول های ریاضی را نیز در ذهنم حل می کردم .

ویژگی شخصیت آموزشی شما چیست ؟

بسیار امیدوار بودم و استرس نداشتم .

پاسخ هادی حیدری (برادر حورا)  : من نیز بی استرس بودم اما در عین حال امید زیادی به شرایط بهتر داشتم .

-نقش کانون را در این میان برای نابینایان  چطور می بینی؟

کانون برای نابینایان کمک بزرگی می کند زیرا تنها منبع آموزشی و حل تمرین ، کتاب ها و فایل های صوتی  کانون می باشد  .

برخی محدودیت های دانش اموزان نابینا را می توانید به اختصار توضیح بدهید ؟

جزوات کنکور برای داوطلبان نابینا وجود ندارد ، کتاب هایی که بصورت خط بریل می باشد فقط شامل دروس ادبیات ، عربی ، زبان و ریاضی می باشد . کتاب های دروس روانشناسی ، تاریخ ، جغرافیا ، فلسفه و منطق و علوم اجتماعی ، جامعه شناسی نیز بصورت صوتی است .

برای یادگیری مطالب درسی چه سختی هایی داشتید ؟  

طبق تحقیقات اخیر روانشناسان ، یادگیری شنوایی 8 برابر بیشتر از یادگیری بصری انرژی بر است و همچنین 11 برابر زمان بیشتری می خواهد . ضمناً گوش دادن بیش از حد به فایل های صوتی موجب سردردمان شده  و نیز سبب خواب آلودگی می شد .    

نقش پدر و  مادرتان را در موفقیت خود بیان نمایید .

پدر و مادرمان ما را مستقل و مسئولیت پذیر بار آورده اند ، نقش خواهرم را نیز نباید در این مورد نادیده بگیرم ایشان در آزمون ها همیشه همراه من بودند و برایم جزوات را با صدای خودشان  ضبط می کردند  و در اختیارم قرار می دادند و 3 هفته آخر کنکور با اینکه ازدواج کرده بودند کلا به خانه ما آمده و باهم مطالعه می کردیم بویژه در تاریخ ادبیات که ضعیف بودم برایم دائم تکرار می کرد .

هدفت برای آینده چیست ؟

دوست دارم 10 سال بعد ارشد و دکترا را تمام کرده  و در رشته حقوق استاد دانشگاه شوم .

برادر حورا : لازم به ذکر است در حال حاضر یکی از موفق ترین وکیل های ایران آقای صابر که خود نابینا هستند می باشند و هدف من و خواهرم این است که جزو وکلای توانمند ایران باشیم .

دانلود کتاب موفقیت کنکور

گفتگو با حورا حیدری رتبه برتر نابینا :رتبه 348 انسانی کنکور 96گفتگو با محمد غنیمتی رتبه 5 منطقه 2 کنکور انسانی 96 از زنجان

گفتگو با محمد غنیمتی رتبه 5،منطقه 2، 18 کشوری کنکور انسانی 96 از زنجان

گفتگو با محمد غنیمتی رتبه 5،منطقه 2 کنکور انسانی 96 از زنجان • از چه سالی در آزمون‌های برنامه‌ای شرکت کردی؟ چرا کانون را انتخاب کردی؟

من از سال سوم دبیرستان در آزمون‌ها شرکت کردم.برنامه‌ای بودن و جامعه‌ی آماری بالا دلیل انتخابم بود.به یاد داری که در اولین آزمون چه ترازی داشتی؟ پیشرفت و رشد تراز تو در آزمون‌ها چگونه بود ؟

من در اولین آزمون تراز حدود 7500 آوردم و رتبه هشت کشور شدم.در طول این دوسال ترازم هیچگاه کمتر از 7000 نشد و سیر صعودی داشت.بالاترین ترازی که کسب کردم8200 بود.از کدام یک از کتاب های کانونی استفاده کردی؟ نقش این کتاب ها در موفقیت تو چیست؟

من از کتاب آبی عربی اختصاصی و ریاضیات و فلسفه و منطق استفاده کردم که علاوه بر تست‌های کنکور تست‌های کانون را نیز داشتند که در سطح بالاتری از تست‌های کنکور بودند.

در دوران جمع بندی از کتاب های زرد عمومی و اختصاصی برای شبیه سازی کنکور استفاده کردم.چگونه بین برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها و برنامه‌ی مدرسه هماهنگی ایجاد می‌کردید؟ امتحانات نیم‌سال اول را چگونه با آزمون‌ها هماهنگ کردی؟

برنامه راهبردی کاملا منطبق با برنامه مدرسه بود.درطول سال سوم در کنار برنامه مدرسه از برنامه راهبردی کانون استفاده می‌کردم. در سال چهارم که باید در کنار درس‌های این سال دروس پایه را نیز مطالعه می‌کردم فقط با برنامه کانون پیش رفتم.آیا به سایت کانون مراجعه می کردی؟

من بعد از هر آزمون به صفحه شخصی خود مراجعه و به تحلیل آزمون می‌پرداختم.در دوران نوروز و دوران جمع‌بندی از آزمونک‌های درسی استفاده می‌کردم.مهم‌ترین ویژگی آزمون‌های برنامه‌ای کانون را چه می‌دانید؟

انطباق با برنامه مدرسه و داشتن ایستگاه‌های جبرانی در برنامه راهبردی، برگزاری آزمون به صورت دوهفته‌ای،طرح سوالات ابتکاری و دشوار در برخی دروس، از ویژگی‌های آزمون‌های کانون است.برنامه‌ریزی برای آزمون بعد را چگونه انجام می‌دادی؟

برنامه مطالعه من برای کنکور به صورت یک برنامه بلند‌مدت و کوتاه‌مدت بود.برای برنامه بلند‌مدت به برنامه راهبردی کانون اعتماد کردم و در طول سال سعی کردم طبق آن پیش بروم.

برنامه ریزی کوتاه مدت را در فاصله بین هر آزمون انجام میدادم.به طور میانگین مطالعه‌ی روزانه‌ات چند ساعت بود؟

در روزهایی که مدرسه می‌رفتم حدود 6ساعت و در روزهای تعطیل 10-12ساعت.در روزهایی که مدرسه می‌رفتم دروسی مانند ریاضیات را بین زنگ‌های تفریح هم مطالعه می‌کردم.آزمون را چگونه تحلیل می‌کردی؟

من بعد از هر آزمون قبل از قرارگرفتن کارنامه‌ها درسایت،پاسخ‌های خودم را با پاسخنامه آزمون مقایسه می‌کردم و درصد تقریبی خود را بدست می‌آوردم.سپس آن‌ها را با کارنامه آزمون قبل مقایسه می‌کردم.

بنابراین قبل از قرارگرفتن کارنامه آزمون در سایت یک تحلیلی از عملکرد خود داشتم.آیا برای تک‌رقمی شدن هدف‌گذاری کرده بودی؟ فکر میکردی چه رتبه ای بیاری؟

من قبل از حضور در آزمون‌های کانون به فکر رتبه تک رقمی بودم و نتیجه‌ای که در اولین آزمون گرفتم امیدوارم کرد. البته درطول این آزمون‌ها واقع بین‌تر شدم و متوجه شدم که برای تک‌رقمی شدن رقبای زیادی دارم.

بعد از کنکور درصدهای خود را بدست آوردم و باتوجه به آنها انتظار چنین رتبه‌ای را داشتم.کمی از خانواده‌ات بگو. نقش پدر و مادرت را در موفقیتت چگونه می‌بینی ؟

پدرم فرهنگی است و مدیر یک مدرسه ابتدایی.مادرم خانه دار است.یک خواهر و یک برادر دارم.خواهرم از من بزرگتر است و برادرم 2 سال دارد.

پدر و مادرم همیشه پیگیر کارهای درسی و نتایج آزمون‌هایم بودم.

در طول تحصیل هر وقت دلسرد میشدم با مادرم مشورت می‌کردم و او به من امید می‌داد.

پدر و مادرم علی‌رغم حساسیت و نظارتی که داشتند برای تصمیمات من ارزش زیادی قایل بودند و به تصمیماتم احترام می‌گذاشتند.نقش مشاور و پشتیبان ویژه را چگونه ارزیابی می کنی؟ در چه زمینه هایی تاثیرگذارتر است ؟

پشتییان‌های ویژه از دانش‌آموزان برتر سال‌های گذشته انتخاب می‌شوند و دانش آموز می‌تواند از تجربیات پشتیبان خود در طول این دوران استفاده کند. پشتیبان ویژه من آقای سیدمحمد علوی‌مقدم رتبه‌ی 6 کشور کنکور 95 بودند.عامل موفقیتت را در چه می دانی ؟ 

توکل،پشتکارو تلاش، و حمایت خانواده عوامل موفقیت من هستند.برای انتخاب رشته تصمیم گرفتی؟ آیا از قبل با هدف در رشته ی خاصی وارد رشته انسانی شدی؟

من دانشگاه علوم قضایی را انتخاب کردم.سال دوم از طریق مجله کانون با این دانشگاه آشنا شدم و از آن زمان هدفم این دانشگاه بوده است.آیا توصیه‌ای به کنکوری‌های ۹۷ داری ؟

توصیه من به کنکوری‌های 97 این است که در زندگی و درتحصیل برای خود هدف داشته باشند و لازمه رسیدن به هر هدفی داشتن برنامه،پشتکار و از همه مهم‌تر توکل به قادر متعال است.قدر لحظه لحظه زندگی خود را بدانند و به بهترین وجه برای رسیدن به هدف از آن استفاده کنند.مصاحبه رتبه 1تجربی96

گفتگو باسیده فاطمه ارجائی رتبه 2 کنکور علوم انسانی 96

گفتگو باسیده فاطمه ارجائی رتبه 2 (ایثارگران) 46 کشوری، کنکور 96 گروه علوم انسانی از شیراز

گفتگو باسیده فاطمه ارجائی رتبه 2 (ایثارگران) 46 کشوری، کنکور 96 گروه علوم انسانی از شیراز


از چه سالی در آزمون‌های برنامه‌ای شرکت کردی؟

از سال سوم دبیرستانبه یاد داری که در اولین آزمون چه ترازی داشتی؟ پیشرفت و رشد تراز تو در آزمون ها چگونه بود ؟

تراز اولین آزمونم 7000 بود ولی میانگین ترازم سال سوم دبیرستان 6600 بود و سال چهارم دبیرستان میانگینم به 7500 رسید.از کدام یک از کتاب‌های کانونی استفاده کردی؟

از کتاب‌های آبی، سه‌سطحی، زرد عمومی و اختصاصی، فلش کارت‌ها و اشتباهات متداول- در ماه‌های آخر کتاب‌های زرد و سه‌سطحی خیلی به من کمک کرد، کتاب اشتباهات متداول هم گلچینی از بهترین سوالاتی بود که حل کرده بودم ولی متاسفانه دیر به دستم رسید و فرصت نکردم کامل از آن استفاده کنم.چگونه بین برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها و برنامه‌ی مدرسه هماهنگی ایجاد می‌کردی؟ امتحانات نیم‌سال اول را چگونه با آزمون‌ها هماهنگ کردی؟

سال سوم دبیرستان بیشتر طبق برنامه‌ی مدرسه پیش رفتم. اما سال چهارم دبیرستان هر زمان که برنامه‌ی مدرسه یا کانون جلوتر بود خودم را به همان میرساندم و وقتی برنامه‌ی دیگر به آن مبحث می‌رسید تثبیت و مرور می‌کردم.

در نیمسال اول هم آزمون جمع‌بندی سال چهارم بعد از امتحانات مدرسه بود (به جز یکی دو امتحان) و چون درس‌ها را برای امتحانات خوانده بودم مشکلی نداشتم.برنامه‌ریزی برای آزمون بعد را چگونه انجام می‌دادی؟

جمعه‌های آزمون، بعد از تحلیل آزمون، برنامه آزمون بعدی را بررسی تعداد مباحث و صفحاتی که برای هردرس باید می‌خواندم را یادداشت می‌کردم. بعد حجم درس‌ها و تکالیف مدرسه را بین روزهایی که تا آزمون بعد دراختیار داشتم تقسیم می‌کردم و سعی می‌کردم زمانی هم به مرور یا جبرانی اختصاص دهم.به طور میانگین مطالعه‌ی روزانه‌ات چند ساعت بود؟

فکرمی‌کنم حداکثر هشت تا ده ساعت بود. چون اواخر بعلت استرس ساعت مطالعه‌ام را یادداشت نمی‌کردم!آزمون را چگونه تحلیل می‌کردی؟

سوالات غلط و سوالاتی که سر جلسه علامت زده بودم را بررسی می‌کردم و از پاسخنامه تشریحی جواب آن را می‌خواندم. گاهی هم با خودکار قرمز نکاتی را کنار آن در دفترچه سوالات یادداشت می‌کردم.آیا برای تک‌رقمی شدن هدف‌گذاری کرده بودی؟ فکر میکردی چه رتبه ای بیاری؟

تا حدودی؛ یکی دوماه آخر زیاد کارنامه برترهای کنکور را بررسی می‌کردم و فاصله خودم را با آن‌ها میسنجیدم.کمی از خانواده‌ات بگو. نقش پدر و مادرت را در موفقیتت چگونه می‌بینی ؟

خانواده‌ام خیلی موثر بودند. بخصوص مادرم همیشه حمایت کردند و کمکم کردند.نقش مشاور و پشتیبان ویژه را چگونه ارزیابی می کنی؟ در چه زمینه هایی تاثیرگذارتر است ؟

پشتیبان و پشتیبان ویژه‌ام (سعیده قاسمیان، رتبه‌ی 8 منطقه 3 کنکور سراسری 95) بسیار حمایتم کردند و بسیاری از سوالاتم را پاسخ دادند. جناب دکتر رضوی پور مسئول کانون شیراز هم مشاوره و حمایت‌های موثری داشتند.عامل موفقیتت را در چه می‌دانی؟ 

لطف خدا، دعاها و حمایت‌های خانواده و مدرسه و کمک‌های خانواده و دوستان و مشاورانبرای انتخاب رشته تصمیم گرفتی؟ آیا از قبل با هدف در رشته ی خاصی وارد رشته انسانی شدی؟

رشته روانشناسی را انتخاب کرده ام.

از سال اول دبیرستان به رشته روانشناسی علاقمند بودمآیا توصیه‌ای به کنکوری‌های ۹۷ داری ؟

توصیه می‌کنم دانش‌آموزان هرچه زودتر مطالعه را شروع کنند و با تعادل تا آخرین روز از فرصت‌هایشان استفاده کنند. برنامه‌ریزی، فراشناخت و کشف روش‌های مناسب خود هم بسیار کمک کننده است.

منتظر نفرات جدید باشیدنظرات (۲)

 • مریم شمس
  جمعه ۲۰ مرداد ۹۶ , ۱۶:۱۸
  خیلی خوب بود مرسی
  • author avatar
   Admin
   ۲۰ مرداد ۹۶، ۱۶:۲۱
   خواهش میکنم. با آرزوی موفقیت🌹🌹
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مشاوره #رایگان #کنکور97
پاتق یچه های #یازدهم و #دوازدهم
حل سوالات کنکور #سراسری 97 به همراه #پاسخ تشریحی
#گروه کنکوری تلگرام
برنامه ریزی #کنکور98


تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان